امروز سه شنبه، 2 بهمن 1397

Prayer Time

لاوروف: تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملا غیرقانونی است

لاوروف:
لاوروف: تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملا غیرقانونی است
وزیر امور خارجه روسیه که به مادرید سفر کرد پس از دیدار با همتای اسپانیایی خود تأکید کرد، تحریم‌های آمریکا علیه ایران کاملا غیرقانونی است
Date:1397/8/15

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه امروز (سه‌شنبه) تأکید کرد، تحریم‌های آمریکا علیه ایران «کاملا غیرقانونی» است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، لاوروف در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای اسپانیایی خود در مادرید گفت: «ما امیدواریم تا با همکاری دیگر طرف‌های [باقیمانده در] برجام، ساز و کاری برای ادامه تعامل با ایران در میان تحریم‌های آمریکا ایجاد کنیم».

وزیر خارجه روسیه در ادامه افزود: «تصمیم آمریکا برای وضع تحریم‌ها علیه تهران، محدودیت‌هایی کاملا غیرقانونی و بسیار ناامیدکننده است».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین تأکید کرد، برگزاری گفت‌وگوها در شرایطی که از زبان اولتیماتوم استفاده می‌شود، «غیرقابل قبول است».

لاوروف ادامه داد: «تحریم های آمریکا علیه تهران در نقض آشکار تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل انجام می‌گیرد و شیوه‌ای که این اقدامات اعلام و اجرا شد صرفا یک حس ناامیدی عمیقی بوجود می‌آورد».

فشار آمریکا بر سوئیفت غیرقابل قبول است

وزیر خارجه روسیه در بخش دیگری از اظهاراتش به افزایش فشار واشنگتن بر سوئیفت اشاره کرد و گفت، فشاری که دولت آمریکا بر سامانه پیام رسان مالی بین‌المللی (سوئیفت) اعمال کرده تا با تحریم‌ها علیه موسسات مالی ایران همراهی کند، غیرقانونی و غیرقابل قبول است.

وی افزود: «در چهارچوب طرف‌های توافق هسته ای ایران (برجام)، سازوکارهایی در حال تدوین است تا ادامه اجرای مفاد این سند و بویژه اول از همه بخش‌های مربوط به روابط اقتصادی با ایران بدون مشارکت آمریکا میسر شود که البته این موضوع کوچکی نیست».

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه همچنین گفت: «کاملا مشخص است که چطور از روش‌های غیرقابل قبول و فشار بر عوامل اجرایی سامانه سوئیفت در این مسیر استفاده شده است... به هر حال کارشناسانی به طور فعال در این مسئله درگیر هستند و با توجه به درک نسبتا پایداری که در این خصوص بوجود آمده است می‌توان گفت که دستیابی به سازوکاری ویژه برای ادامه همکاری با ایران ممکن است».

انتهای پیام/.


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 24
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image
© تمامی حقوق متعلق به مسجد و مجتمع فرهنگی آموزشی نورالاصفیا عج می باشد. طراحی و تولید: پورتال ایمن